Jak uzyskać L4 online?

L4 to potoczna nazwa na zwolnienie lekarskie, które wypisywane jest w przypadku niemożności podjęcia pracy albo z powodu choroby własnej, albo z konieczności opieki nad chorym członkiem rodziny. Dzięki działaniu platformy haloDoctor.pl, L4 można w sposób wygodny uzyskać również online. Jak to zrobić?

 

E-Wizyta bez wychodzenia z domu

 

Serwis haloDoctor.pl daje możliwość skonsultowania się z lekarzem bez wychodzenia z domu. Umożliwia on również pozyskanie L4 online, właśnie podczas takiej konsultacji. Oczywiście w każdym przypadku lekarz będzie musiał ocenić, czy wydanie takiego dokumentu rzeczywiście jest adekwatne.

 

Uczyni to na podstawie nie tylko wywiadu, ale również dodatkowej dokumentacji o którą medyk może poprosić. Chodzi tu przede wszystkim o historię chorobową, którą najlepiej nieco wcześniej wyeksportować do pliku online tak, by była od razu gotowa do przesłania. Dokumenty można zarówno zeskanować, jak i wykonać im wysokiej jakości zdjęcia, na których będą dokładnie widoczne dane pacjenta oraz pozostałe kluczowe informacje.

 

Ile czasu zajmie e-Wizyta w celu uzyskania L4 online?

 

Dzięki haloDoctor.pl uzyskanie L4 online jest zarówno szybkie, jak i wygodne. Sama konsultacja to zazwyczaj nie więcej niż 15 minut, choć oczywiście zależy to od różnych czynników. W większości przypadków możliwe będzie również skonsultowanie się z lekarzem jeszcze tego samego dnia, nawet w trakcie zaledwie kilkunastu minut, gdy choremu szczególnie zależy na czasie. Pacjenci mają też opcję skorzystania z e-Wizyty w dni wolne od pracy oraz święta.

 

Czy L4 otrzymane online trzeba przekazać pracodawcy?

 

Kolejną zaletą L4 online jest fakt, że po wypisaniu zostanie ono w sposób automatyczny wysyłana zarówno do ZUS, jak i do pracodawcy. Dla chorych to bardzo duża wygoda, gdyż nie muszą skupiać się na formalnościach i zamiast tego mogą w komfortowych warunkach powracać do zdrowia. Reszta obowiązków jest realizowana bowiem automatycznie.

 

Czy L4 uzyskane online różni się od tradycyjnego?

 

L4 można otrzymać zarówno podczas e-Wizyty, jak i tradycyjnej konsultacji w gabinecie lekarskim. Pacjent nie musi jednak zajmować się wyższością jednej metody nad drugą, gdyż obydwa warianty to te same zwolnienia i są rozpatrywane w ten sam sposób zarówno przez ZUS, jak i pracodawców.

 

Jak doskonale widać pozyskanie L4 online stanowi najwygodniejsze rozwiązanie dla osób, które z przyczyn zdrowotnych nie mogą pozwolić sobie na osobistą wizytę w gabinecie lekarskim. Jeśli i ty potrzebujesz takiego zwolnienia, wejdź na haloDoctor.pl i sprawdź dokładnie, którzy specjaliści je wypisują oraz jak je uzyskać.

lekarz onlinetelemedycynakardiolog online